neděle 20. května 2018

Kraj jednotlivců mladšího žactva

Slunečnou květnovou neděli jsme strávili na atletickém stadionu ve Veselí n. Lužnicí. Z mladších žáků našel odvahu poměřit se s nejlepšími borci v kraji Adam Příhoda. Ten si dělal zálusk na cenný kov v běhu na 1500m. Nakonec se dostavili na start pouze dva závodníci, takže se medaile nerozdělovaly. V běhu na 150m si ovšem spravil chuť, když doběhl těsně pátý ve skvělém osobáku (22,09s).Věkem ještě přípravkář Jonáš Böhm mladší žáky pěkně potrápil a skvěle potrénoval na vlastní krajské přebory, které ho čekají o týden později. V dálce 424cm, na 60m těsně za finálovou šestkou a v kriketu také žádná ostuda.
Mladší žákyně byly čtyři, takže mohly sestavit štafetu, kterou máme hodně rádi a doběhly páté. Anička Hotová sbírala zkušenosti, když se utkávala s o rok staršími děvčaty. Osobák na 60m (9,66s) slibuje slušné předpoklady do dalších závodů. Terka Novotná si udělala radost zejména v hodu kriketovým míčkem, kde skončila osmá. Bohužel se díky tomu nestihla připravit na závod na 800m. Anička Hřebíčková opět bojovala s nervozitou na výšce 131cm. V dálce ji o měření nejdelšího, určitě čtyřmetrového skoku, připravil přešlap. Hezký výkon podala také v běhu na 150m. Nejblíže medaili byla Nela Bláhová. V podstatě podruhé v životě běžela 60m př., ale až do předposlední překážky držela krok s nejrychlejšími Táboračkami. Skvělý osobák (10,94s) ukazuje na velký talent. V dálce 410cm.
Všem gratuluji a těším se na další posouvání osobních rekordů.