středa 21. února 2018

Halové mistrovství žactva na Strahově

O čtrnáct dní později jsme znovu vyrazili do Prahy. Mistrovství kraje žactva se tentokrát konalo na Strahově. Naši žáci si již vyzkoušeli halovou atmosféru, kvalitně potrénovali, a tak jsme všichni očekávali nějakou tu medaili. Do finálové šestky na 60m postoupil Jakub Pecha i Adam Bláha, který byl nakonec těsně bronzový. Valentýna Omastová si vylepšila osobák na 8,84s. Tereza Novotná si na svých prvních větších závodech počínala skvěle a po přepáleném začátku bojovala v běhu na 800m až dokonce (2:54). Marek Schwarz se stal našim nejúspěšnějším atletem, když bral bronz na krátkých překážkách a stříbro ve výšce (165cm). V dálce jsme měli ve finálové osmičce všechny tři skokany, nakonec bohužel těsně za medailemi. Adam Bláha (541cm), Jakub Pecha (523cm), Stanislav Suchý (506cm). Poslední jmenovaný si spravil chuť v kouli, kde bral bronz. Zlatým hřebem byla naše štafeta na 4x200m ve složení Bláha, Pecha, Schwarz, Suchý. Kluci zvítězili s velkým náskokem a ukázali, kde jsou letos nejrychlejší sprinteři z Jihočeského kraje. Všem gratuluji a těším se na jarní tréninky na našem krásném atletickém stadioně.